Lepiej zapobiegać niż leczyć. Hipokrates wiedział o tym już blisko 2,5 tysiąca lat temu.  Choć przytoczona maksyma tyczy się profilaktyki w kontekście zdrowia, to te słynne stwierdzenie można odnieść również do aspektów prewencji w ochronie osób i mienia.

Prewencja w ochronie osób i mienia to przewidywanie i zapobieganie niepożądanym ciągom przyczynowo-skutkowym, które mogą doprowadzić do wyrządzenia uszczerbku na zdrowiu bądź utraty lub uszkodzenia mienia. Jak zabezpieczyć się zawczasu i o czym należy pamiętać chcąc zapewnić bezpieczeństwo sobie, swoim bliskim i wszystkiemu, co dla nas ważne?

Elementy prewencji w ochronie osób i mienia

Elementy prewencji w ochronie osób i mienia warto podzielić na trzy obszary, ze względu na miejsce ich zastosowania. Składa się na nie szereg zasad oraz zaleceń bezpieczeństwa, których warto przestrzegać, aby uniknąć lub uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami zagrożeń występujących na porządku dziennym.

Pierwszy obszar prewencji w ochronie – dom

O zasadach bezpieczeństwa w domu przygotowaliśmy odrębny wpis. Zachęcamy do zapoznania się z:

oraz wpisami:

Drugi obszar prewencji w ochronie – praca

To najtrudniejszy do zdefiniowania obszar, ze względu na różnorodność miejsc pracy i rozmaity charakter wykonywanych zawodów. Na naszej stronie przygotowaliśmy obszerny dział wpisów poruszających problematykę różnych typów obiektów, ze względu na branże i pełnioną funkcję. Również w nich zawarte są główne zagrożenia dotyczące danego miejsca, których znajomość pozwoli poznać główne zagrożenia oraz zalecane zabezpieczenia. Zapraszamy do zapoznania się z wpisami:

Warto zaznajomić się z pozostałymi zasadami bezpieczeństwa, dotyczących innych obszarów, które w wielu przypadkach są uniwersalne i można je odnieść również do swojego miejsca pracy. Jeśli jesteś właścicielem firmy lub masz bezpośredni wpływ na aspekty zabezpieczeń i ochrony zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ochrony osób i mienia oraz kontaktu z naszym przedstawicielem.

Trzeci obszar prewencji w ochronie – przestrzeń publiczna

Dla przestrzeni publicznej przygotowaliśmy również zbiór kompendiów bezpieczeństwa, które odnoszą się do miejsc i sytuacji, gdzie najczęściej dochodzi do incydentów naruszających bezpieczeństwo osób i mienia. Zachęcamy do lektury wpisów:

Skorzystaj z usług profesjonalnej agencji ochrony

Instalacja elektrotechnicznych systemów zabezpieczeń oraz wsparcie profesjonalnej agencji ochrony uchroni, a w wielu przypadkach zapobiegnie sytuacjom, których każdy z nas woli uniknąć. Aby tak się stało, aspektów bezpieczeństwa nie należy bagatelizować i odkładać na dalszy plan. Skontaktuj się z przedstawicielem ASCO Security i zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

Centrum Operacyjne ASCO
ASCO Security Sp. z o.o.Sp.k
ul. Krupnicza 13
50-075 Wrocław

Biuro obsługi klienta
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl