Czy wiesz, że włamywacz często na długo przed dokonaniem rabunku rozpoczyna obserwację domu posesji swoich potencjalnych ofiar? Łatwo wyobrazić sobie, że w taki sposób złodziej poznaje nawyki domowników i dokładnie wie kiedy dokonać napadu. Czy zatem za każdym razem wyjeżdżając z domu, trzeba zatrudniać stróża lub też prosić sąsiadów o pomoc? Na szczęście nie. Skutecznym rozwiązaniem jest symulacja obecności domowników ASCO Security, która odstrasza złodziei i zapobiega włamaniom. Jak działa symulacja obecności? Oto kilka informacji!

Jak działa symulacja obecności i jakie daje efekty?

Symulacja obecności domowników, jak mówi jej nazwa, po prostu symuluje, pobyt osób w domu, pomimo, że budynek jest pusty. Jak to się odbywa? Skuteczną formą symulacji jest zdalne sterowanie światłem. W tym przypadku system alarmowy konfiguruje się tak, aby oświetlenie w różnych pomieszczeniach co jakiś czas włączało się i wyłączało automatycznie. Dzięki temu potencjalny włamywacz jest przekonany, że ktoś z domowników przebywa w środku i nie podejmuje ryzyka związanego z kradzieżą oraz byciem schwytanym przez policję.

Inteligentny dom i symulacja obecności —  Zalety

Obecnie dbający o bezpieczeństwo posiadacze cennych posiadłości, coraz częściej decydują się na rozwiązania, jakie posiada inteligentny dom. Symulacja obecności jest w wielu przypadkach najprostszym i zarazem jednym z najskuteczniejszych rozwiązań. Dzięki temu jeszcze przed włamaniem przestępca rezygnuje z kradzieży, a właściciel nie ponosi szkód spowodowanych uszkodzeniem mienia lub też stresu związanego z interwencją odpowiednich służb.

W myśl praktycznej zasady, że lepiej zapobiegać negatywnym zjawiskom niż likwidować ich skutki — symulacja obecności jest obecnie niezbędnym elementem prewencji wielu przestępstw. Do największych zalet tego systemu należą:

  • dużo mniejsze  ryzyko włamania,
  • ograniczenie strat związanych z wtargnięciem do budynku,
  • zwiększone poczucie bezpieczeństwa domowników podczas dłuższych wyjazdów,
  • brak potrzeby proszenia sąsiadów o pomoc.

Pamiętaj, że inteligentny dom, to coś więcej niż sterowanie oświetleniem. Dzięki innowacyjnym systemom możesz także sterować całą elektroniką domową oraz multimediami, co sprawia wrażenie, że ktoś jest w środku.

Symulacja obecności w inteligentnym domu z ASCO Security

Jeśli więc i Ty chciałbyś mieć większe poczucie bezpieczeństwa, agencja ASCO Security przygotowała szereg unikalnych i skutecznych rozwiązań w ramach usługi inteligentnego domu. Specjaliści w dziedzinie ochrony wdrażają nie tylko automatyczne lub też zdalne operowanie światłem, ale umożliwiają konfigurację sterowania: roletami, żaluzjami, bramami, sprzętem RTV, temperaturą oraz, np. nawadnianiem ogrodu. Brzmi interesująco?

W celu skorzystania z fachowych usług działającej już od ponad 30-lat firmy ASCO Security skontaktuj się z konsultantem. Specjaliści przedstawią Ci szczegółową ofertę i doradzą, które z rozwiązań będą dla Ciebie najkorzystniejsze. Stwórz bezpieczną przestrzeń z fachowcami z ASCO Security!

 

Sprawdź również powiązane wpisy

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

ASCO Security Sp. z o.o.
ul. Szybowcowa 31
54-130 Wrocław
Nip: 894 310 61 82

Biuro obsługi klienta
ul. Krupnicza 13
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl