Bezprzewodowe systemy alarmowe to błyskawiczne w instalacji rozwiązanie dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Jak to możliwe, że alarm bezprzewodowy funkcjonuje bez podłączenia do sieci elektrycznej? Tego rodzaju konstrukcja posiada swoje autonomiczne zasilanie bateriami. Taki alarm jest równie skuteczny, jak jego wersja przewodowa i może wysyłać sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Niektóre systemy nadają także powiadomienia SMS do odgórnie ustalonych osób. Czym charakteryzują się alarmy bezprzewodowe i w jakich miejscach to rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? Oto konkretne informacje!

Hybrydowe systemy alarmowe

Systemy alarmowe oferowane przez Agencję Ochrony ASCO Security występują w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej. Istnieje jednak także możliwość zastosowania na obiekcie alarmu w wersji hybrydowej, która nieco różni się od pozostałych rozwiązań i jak wskazuje nazwa, jest połączeniem dwóch zróżnicowanych technologii.

Alarmowy system hybrydowy jest podłączony przy użyciu przewodów transmisyjnych, jednak można do niego dodać także pewne elementy bezprzewodowe takie jak np. kontaktrony i czujniki ruchu. Decydując się więc na alarm hybrydowy, z łatwością można go w późniejszym czasie rozbudować o inne elementy i szybko umieścić je w chronionym obiekcie.

Dzięki temu, jeśli podczas wyposażania obiektu, nie uwzględniłeś, np. poddasza, z łatwością zrobisz to w przyszłości, po prostu instalując pojedynczy komponent w wybranym miejscu.  Podsumowując, alarm hybrydowy jest po prostu połączeniem elementów systemu przewodowego i bezprzewodowego.

Bezprzewodowe systemy alarmowe do domu

Bezprzewodowy system alarmowy do domu to wygodne i skuteczne rozwiązanie. Zalety tak zaprojektowanego sprzętu są związane z szybkim czasem instalacji. Montaż tego rodzaju systemów jest także nieinwazyjny i nie wymaga wiercenia wielu otworów oraz użycia przewodów. W tym przypadku problem kucia ścian, szpachlowania i malowania znika na dobre.

Alarm bezprzewodowy działa na zasadzie przekazywania sygnału radiowego, a zarządzanie systemem odbywa się z poziomu aplikacji. Bezprzewodowe systemy alarmowe można wyposażyć w wiele dodatkowych narzędzi do wykrywania potencjalnych niebezpieczeństw. W ASCO Security są to m.in.:

 • czujniki ruchu,
 • czujniki dymu,
 • bariery podczerwieni,
 • czujniki gazu,
 • czujniki zalania,
 • czujniki stłuczenia szyby,
 • sygnalizatory (światła i dźwięku),
 • centrala alarmowa.

Naszym klientom oferujemy alarmy bezprzewodowe Satel, modele perfecta oraz ABAX lub też alarmy bezprzewodowe Genevo. Wszystkie rozwiązania są czułe, mają niewielkie rozmiary i są odpowiednie zarówno jako alarm bezprzewodowy do domu, jaki do firmy. Więcej informacji o tych rozwiązaniach  znajdziesz się w dalszej części tekstu.

Bezprzewodowe systemy alarmowe do firmy

Dobry alarm do firmy powinien zawierać szereg elementów, które w skuteczny sposób zapobiegają włamaniom oraz zdarzeniom losowym takim jak pożary, zalania oraz wycieki substancji chemicznych do atmosfery. Jeśli budynek usługowy, biuro lub inny obiekt użyteczności publicznej posiada mnóstwo pomieszczeń i korytarzy, alarm bezprzewodowy doskonale się sprawdzi. W takim miejscu jego montaż jest szybki i nie wymaga przestojów w pracy zatrudnionych tam osób.

Warto także przemyśleć kwestię skorzystania z usług profesjonalnej firmy ochroniarskiej i podłączenia alarmu do specjalistycznego centrum nadzoru. Dzięki takiemu działaniu, pracownicy agencji ochrony w porę zareagują na sygnał wysłany przez alarm i wyślą na miejsce odpowiednie służby lub grupę interwencyjną. Korzystając z tego rozwiązania, już wiele firm zapobiegło utracie cennego sprzętu, gotówki oraz poufnych dokumentów. Zalety bezprzewodowego alarmu do firmy to m.in.:

 • łatwa konfiguracja,
 • sterowanie przy użyciu aplikacji,
 • brak konieczności zaawansowanych prac monterskich,
 • estetyczny wygląd,
 • łatwe przemieszczanie komponentów.

Ważną informacją jest to, aby dokładnie stosować zalecenia producenta odnośnie do odległości rozmieszczenia podzespołów systemu alarmowego opartego na falach radiowych. W przeciwnym wypadku działanie alarmu może być zakłócone, a potencjalnie niebezpieczne zdarzenie — może nie zostać zidentyfikowane i zasygnalizowane. W celu uniknięcia tej pomyłki —  najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalistów, którzy instalują podobne systemy niemal każdego dnia.

Warto dodać, że alarm w firmie warto także połączyć z profesjonalnym systemem monitoringu. Dzięki temu każde włamanie zostanie błyskawicznie uchwycone, a pracownik centrum ochrony zareaguje, wysyłając na miejsce patrol odpowiednich służb lub specjalną grupę interwencyjną. Aby opracować skuteczną taktykę ochrony każdej firmy, warto skonsultować kluczowe czynniki z profesjonalistami w tej dziedzinie.

Bezprzewodowe systemy alarmowe w ofercie ASCO Security

ASCO Security to agencja z ponad 30-letnim doświadczeniem. W ofercie firmy znajdują się alarmy bezprzewodowe wiodących producentów. Wybierając jedno z tych sprawdzonych rozwiązań, decydujesz się na pełną ochronę oraz wsparcie specjalistów na każdym etapie — od analizy i doradztwa, poprzez estetyczny montaż systemu aż po obsługę i serwis alarmu.

Technicy ASCO posiadają wiedzę merytoryczną i licencję pracowników zabezpieczenie technicznego oraz uprawnienia SEP. Dzięki temu instalacja alarmu jest przeprowadzona w sposób niezawodny i profesjonalny. ASCO Security oferuje rozwiązania produkowane przez sprawdzone firmy. Oto jakie alarmy możesz u nas znaleźć!

Alarmy bezprzewodowe Satel

Alarmy bezprzewodowe Satel to  inteligentne systemy alarmowe, które — w zależności od modelu — można nawigować, np. gestami. Firma Satel jest wiodącym producentem zabezpieczeń elektronicznych z ponad 30-letnim doświadczeniem. Popularne produkty tej marki, które proponuje ASCO Security to m.in.:

 • alarm bezprzewodowy Satel perfecta,
 • alarm bezprzewodowy Satel ABAX.

Alarmy Satel mają wydajne procesory i są idealne dla domów, mieszkań, domków letniskowych i małych, średnich oraz dużych firm. Produkty tej marki cechuje solidne wykonanie, wysoka estetyka i użycie najlepszej jakości komponentów do tworzenia systemów ochrony obiektów.

Alarmy bezprzewodowe Genevo

Na zakończenie warto wspomnieć o innym producencie alarmów, który oferuje urządzenia nowej generacji. Marka Genevo to firma z prawdziwą misją zapewniania bezpieczeństwa zarówno klientom prywatnym, jak i biznesowym. Alarm bezprzewodowy Genevo to jedna z propozycji ASCO Security dla osób, które chcą mieć w swoim obiekcie niezawodny sprzęt zapobiegający włamaniom oraz kradzieżom.

Postaw na profesjonalne wsparcie ASCO Security

Jeśli poszukujesz sprawdzonych rozwiązań z zakresu ochrony obiektów i alarmów bezprzewodowych oraz przewodowych —  skonsultuj się z przedstawicielem ASCO Security. Specjaliści doradzą jaki alarm bezprzewodowy wybrać do konkretnego obiektu. Firma zajmuje się także konserwacją systemów alarmowych. Dzięki regularnym działaniom z zakresu dbałości o sprawność elektronicznych systemów bezpieczeństwa Twój obiekt zawsze będzie przygotowany na każdą nieprzewidzianą okoliczność. Wybierając ASCO Security, wybierasz bezpieczeństwo swojego domu, firmy lub obiektu użyteczności publicznej.

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

Centrum Operacyjne ASCO
ASCO Security Sp. z o.o.Sp.k
ul. Krupnicza 13
50-075 Wrocław

Biuro obsługi klienta
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl