Bezprzewodowe systemy alarmowe to błyskawiczne w instalacji rozwiązanie dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Jak to możliwe, że alarm bezprzewodowy funkcjonuje bez podłączenia do sieci elektrycznej? Tego rodzaju konstrukcja posiada swoje autonomiczne zasilanie bateriami. Taki alarm jest równie skuteczny, jak jego wersja przewodowa i może wysyłać sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Niektóre systemy nadają także powiadomienia SMS do odgórnie ustalonych osób. Czym charakteryzują się alarmy bezprzewodowe i w jakich miejscach to rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? Oto konkretne informacje!

Hybrydowe systemy alarmowe

Systemy alarmowe oferowane przez Agencję Ochrony ASCO Security występują w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej. Istnieje jednak także możliwość zastosowania na obiekcie alarmu w wersji hybrydowej, która nieco różni się od pozostałych rozwiązań i jak wskazuje nazwa, jest połączeniem dwóch zróżnicowanych technologii.

Czym jest alarm hybrydowy

Alarm hybrydowy lub inaczej hybrydowy system alarmowy jest podłączony przy użyciu przewodów transmisyjnych, jednak można do niego dodać także pewne elementy bezprzewodowe takie jak np. kontaktrony i czujniki ruchu. Decydując się więc na alarm hybrydowy, z łatwością można go w późniejszym czasie rozbudować o inne elementy i szybko umieścić je w chronionym obiekcie.

Dzięki temu, jeśli podczas wyposażania obiektu, nie uwzględniłeś, np. poddasza, z łatwością zrobisz to w przyszłości, po prostu instalując pojedynczy komponent w wybranym miejscu.  Podsumowując, alarm hybrydowy jest po prostu połączeniem elementów systemu przewodowego i bezprzewodowego.

Bezprzewodowe systemy alarmowe do domu

Bezprzewodowy system alarmowy do domu to wygodne i skuteczne rozwiązanie. Zalety tak zaprojektowanego sprzętu są związane z szybkim czasem instalacji. Montaż tego rodzaju systemów jest także nieinwazyjny i nie wymaga wiercenia wielu otworów oraz użycia przewodów. W tym przypadku problem kucia ścian, szpachlowania i malowania znika na dobre.

Alarm bezprzewodowy działa na zasadzie przekazywania sygnału radiowego, a zarządzanie systemem odbywa się z poziomu aplikacji. Bezprzewodowe systemy alarmowe można wyposażyć w wiele dodatkowych narzędzi do wykrywania potencjalnych niebezpieczeństw. W ASCO Security są to m.in.:

 • czujniki ruchu,
 • czujniki dymu,
 • bariery podczerwieni,
 • czujniki gazu,
 • czujniki zalania,
 • czujniki stłuczenia szyby,
 • sygnalizatory (światła i dźwięku),
 • centrala alarmowa.

Naszym klientom oferujemy alarmy bezprzewodowe Satel, modele perfecta oraz ABAX lub też alarmy bezprzewodowe Genevo. Wszystkie rozwiązania są czułe, mają niewielkie rozmiary i są odpowiednie zarówno jako alarm bezprzewodowy do domu, jaki do firmy. Więcej informacji o tych rozwiązaniach  znajdziesz się w dalszej części tekstu.

Bezprzewodowe systemy alarmowe do firmy

Dobry alarm do firmy powinien zawierać szereg elementów, które w skuteczny sposób zapobiegają włamaniom oraz zdarzeniom losowym takim jak pożary, zalania oraz wycieki substancji chemicznych do atmosfery. Jeśli budynek usługowy, biuro lub inny obiekt użyteczności publicznej posiada mnóstwo pomieszczeń i korytarzy, alarm bezprzewodowy doskonale się sprawdzi. W takim miejscu jego montaż jest szybki i nie wymaga przestojów w pracy zatrudnionych tam osób.

Warto także przemyśleć kwestię skorzystania z usług profesjonalnej firmy ochroniarskiej i podłączenia alarmu do specjalistycznego centrum nadzoru. Dzięki takiemu działaniu, pracownicy agencji ochrony w porę zareagują na sygnał wysłany przez alarm i wyślą na miejsce odpowiednie służby lub grupę interwencyjną. Korzystając z tego rozwiązania, już wiele firm zapobiegło utracie cennego sprzętu, gotówki oraz poufnych dokumentów. Zalety bezprzewodowego alarmu do firmy to m.in.:

 • łatwa konfiguracja,
 • sterowanie przy użyciu aplikacji,
 • brak konieczności zaawansowanych prac monterskich,
 • estetyczny wygląd,
 • łatwe przemieszczanie komponentów.

Ważną informacją jest to, aby dokładnie stosować zalecenia producenta odnośnie do odległości rozmieszczenia podzespołów systemu alarmowego opartego na falach radiowych. W przeciwnym wypadku działanie alarmu może być zakłócone, a potencjalnie niebezpieczne zdarzenie — może nie zostać zidentyfikowane i zasygnalizowane. W celu uniknięcia tej pomyłki —  najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalistów, którzy instalują podobne systemy niemal każdego dnia.

Warto dodać, że alarm w firmie warto także połączyć z profesjonalnym systemem monitoringu. Dzięki temu każde włamanie zostanie błyskawicznie uchwycone, a pracownik centrum ochrony zareaguje, wysyłając na miejsce patrol odpowiednich służb lub specjalną grupę interwencyjną. Aby opracować skuteczną taktykę ochrony każdej firmy, warto skonsultować kluczowe czynniki z profesjonalistami w tej dziedzinie.

Bezprzewodowe systemy alarmowe w ofercie ASCO Security

ASCO Security to agencja z ponad 30-letnim doświadczeniem. W ofercie firmy znajdują się alarmy bezprzewodowe wiodących producentów. Wybierając jedno z tych sprawdzonych rozwiązań, decydujesz się na pełną ochronę oraz wsparcie specjalistów na każdym etapie — od analizy i doradztwa, poprzez estetyczny montaż systemu aż po obsługę i serwis alarmu.

Technicy ASCO posiadają wiedzę merytoryczną i licencję pracowników zabezpieczenie technicznego oraz uprawnienia SEP. Dzięki temu instalacja alarmu jest przeprowadzona w sposób niezawodny i profesjonalny. ASCO Security oferuje rozwiązania produkowane przez sprawdzone firmy. Oto jakie alarmy możesz u nas znaleźć!

Alarmy bezprzewodowe Satel

Alarmy bezprzewodowe Satel to  inteligentne systemy alarmowe, które — w zależności od modelu — można nawigować, np. gestami. Firma Satel jest wiodącym producentem zabezpieczeń elektronicznych z ponad 30-letnim doświadczeniem. Popularne produkty tej marki, które proponuje ASCO Security to m.in.:

 • alarm bezprzewodowy Satel perfecta,
 • alarm bezprzewodowy Satel ABAX.

Alarmy Satel mają wydajne procesory i są idealne dla domów, mieszkań, domków letniskowych i małych, średnich oraz dużych firm. Produkty tej marki cechuje solidne wykonanie, wysoka estetyka i użycie najlepszej jakości komponentów do tworzenia systemów ochrony obiektów.

Alarmy bezprzewodowe Genevo

Na zakończenie warto wspomnieć o innym producencie alarmów, który oferuje urządzenia nowej generacji. Marka Genevo to firma z prawdziwą misją zapewniania bezpieczeństwa zarówno klientom prywatnym, jak i biznesowym. Alarm bezprzewodowy Genevo to jedna z propozycji ASCO Security dla osób, które chcą mieć w swoim obiekcie niezawodny sprzęt zapobiegający włamaniom oraz kradzieżom.

Postaw na profesjonalne wsparcie w instalacji bezprzewodowych systemów alarmowych od ASCO Security

Jeśli poszukujesz sprawdzonych rozwiązań z zakresu ochrony obiektów i alarmów bezprzewodowych oraz przewodowych —  skonsultuj się z przedstawicielem ASCO Security. Specjaliści doradzą jaki alarm bezprzewodowy wybrać do konkretnego obiektu. Firma zajmuje się także konserwacją systemów alarmowych. Dzięki regularnym działaniom z zakresu dbałości o sprawność elektronicznych systemów bezpieczeństwa Twój obiekt zawsze będzie przygotowany na każdą nieprzewidzianą okoliczność. Wybierając ASCO Security, wybierasz bezpieczeństwo swojego domu, firmy lub obiektu użyteczności publicznej.

 

Sprawdź powiązane wpisy

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

ASCO Security Sp. z o.o.
ul. Szybowcowa 31
54-130 Wrocław
Nip: 894 310 61 82

Biuro obsługi klienta
ul. Krupnicza 13
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl