Domy jednorodzinne to obiekty, które w sposób szczególny narażone są na włamania i rabunki – to właśnie w nich najczęściej dochodzi do wtargnięć i kradzieży. Złodzieje zdają sobie sprawę, że w domach jednorodzinnych mogą znajdować się pieniądze i inne cenne przedmioty, takie jak biżuteria, sprzęt AGD lub elektronika. Każdy, kto posiada tego typu własności, powinien zastanowić się nad ich odpowiednim zabezpieczeniem. Właściwa ochrona domu zapewnia bezpieczeństwo – zarówno majątku, jak i najbliższych nam osób, dlatego dla komfortu psychicznego i spokojnego wypoczynku warto skorzystać z profesjonalnych usług, które oferuje Agencja Ochrony ASCO Security.

Problematyka typowa dla ochrony domów jednorodzinnych

Specjalistyczna ochrona domów jednorodzinnych polega na wprowadzeniu różnorodnych i spersonalizowanych systemów zabezpieczeń. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno członkom rodziny, jak i posiadanym przez nich dobrom materialnym. Ochrona domu wymaga niezawodnych rozwiązań, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

Typowa problematyka dla ochrony jednorodzinnych domów prywatnych to między innymi:

  • włamania i kradzieże podczas nieobecności domowników,
  • włamania i napady podczas obecności domowników,
  • włamania i rabunki garaży przydomowych,
  • kradzieże przedmiotów pozostawionych na posesji (np. rowery, narzędzia, kosiarki, grille),
  • kradzieże samochodów z terenu posesji.

Agencja Ochrony ASCO Security proponuje nowoczesne  środki ochrony, dzięki, którym możliwa jest:

  • integracja alarmu z systemami typu Smart Home,
  • kontrola i weryfikacja osób postronnych (ogrodników, osób sprzątających, opiekunek),
  • konfiguracja alarmów technicznych, które poinformują o: stanie szamba, zasilaniu, zalaniu, pożarze.

Warto pamiętać, że w przypadku zagrożenia, odpowiednie zabezpieczenie pozwoli na szybką reakcję i uniknięcie lub ograniczenie szkód, a co najważniejsze – zapewnienie bezpieczeństwa domownikom.

Formy ochrony domów jednorodzinnych

Agencja Ochrony ASCO Security dysponuje różnymi narzędziami ochrony, które pozwalają na kompleksowe zabezpieczenie osób i mienia. W przypadku domów jednorodzinnych kwestie bezpieczeństwa nie powinny być w żaden sposób bagatelizowane. Warto postawić na kilka, niezależnie działających form ochrony, dzięki którym będzie ona wysoce skuteczna. Poniżej przedstawiamy wysokowydajne sposoby ochrony domu.

Technologie wspierające ochronę domów jednorodzinnych

Alarmy dla domów jednorodzinnych

Systemy alarmowe SSWiN to najpopularniejsza i stosunkowo tania forma zabezpieczenia domu. Wykorzystuje się w niej czujniki ruchu, które są instalowane w najbardziej istotnych pomieszczeniach.

Na rynku dostępne są czujniki, które nie reagują na zwierzęta domowe. Dzięki czemu można uzbroić system, pozostawiając psy / koty w domu bez ryzyka generowania fałszywych alarmów.

Często wykorzystuje się również kontaktrony na okna, drzwi tarasowe i inne miejsca, przez które do domu mogą wtargnąć potencjalni włamywacze.

W systemach alarmowych tworzy się zazwyczaj kilka stref. Dzięki temu domownicy w zależności od potrzeb mogą uzbrajać pojedyncze strefy w domu (np. gdy idziemy spać, uzbrajamy wszystkie strefy poza częścią sypialnianą). Dział techniczny ASCO Security ma możliwość integracji systemu alarmowego z systemami typu Smart Home, pozwalając na sterowanie ich poszczególnymi elementami, jak rolety, oświetlenie, bramy automatyczne itp.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa, w sypialniach można zamontować czujniki gazów usypiających, w kuchni i kotłowni czujniki tlenku węgla, a w piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych i łazienkach czujniki zalania.

Systemy alarmowe są zazwyczaj wyposażone w sygnalizator zewnętrzny, który w sytuacji zagrożenia (np. włamania) daje sygnał dźwiękowy lub dźwiękowo-świetlny, co zwraca uwagę sąsiadów i dodatkowo działa odstraszająco na potencjalnych złodziei. Warto jednak pamiętać, że sam system alarmowy nie daje pełnej ochrony – jego głównym zadaniem jest jedynie sygnalizowanie niebezpieczeństw. W celu zapewnienia kompleksowej ochrony wygenerowane sygnały powinny być przesyłane do agencji ochrony, która będzie monitorować system i w razie potrzeby reagować.

System zabezpieczeń powinien ponadto posiadać własne zasilanie awaryjne, które zacznie działać w przypadku zaniku prądu. Dzięki temu będzie mógł nieprzerwalnie funkcjonować niezależnie od sytuacji. Dodatkowo w razie potrzeby ASCO Security poinformuje właściciela domu o braku zasilania lub innych istotnych problemach związanych z jego działaniem.

Do systemu antywłamaniowego można zastosować również przenośne piloty napadowe, z których generowany jest cichy lub głośny alarm z powiadomieniem centrali ASCO. Co więcej, domowy system alarmowy można wyposażyć w wiele innych funkcjonalności, które będą pomocne w zarządzaniu domem, takich jak: monitoring szamba, kontrola nawadniania w przydomowym ogrodzie, czy sterowanie innymi elementami systemu Smart Home.

Systemy rejestracji video dla domów jednorodzinnych

System CCTV może stanowić część kompleksowego systemu ochrony domu. W przypadku domów jednorodzinnych rekomenduje się instalację kamer zewnętrznych – mają one dużą siłę prewencyjną i służą odstraszaniu potencjalnych włamywaczy.

Jednak zarówno kamery zewnętrzne, jak i wewnętrzne mogą służyć do kontroli tego, co dzieje się w danym domu podczas nieobecności właścicieli. Agencja Ochrony ASCO Security ma w ofercie aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której właściciel może w każdej chwili zdalnie podejrzeć obraz z domowych kamer.

W przypadku rabunku lub próby włamania, nagrania z kamer mogą posłużyć policji jako materiał dowodowy, co może być pomocne w schwytaniu sprawców i odzyskaniu skradzionych przedmiotów. Domowi włamywacze zazwyczaj mają na koncie więcej przewinień, dzięki czemu organy ścigania zatrzymując podejrzanego przy okazji nawet innego przestępstwa będą mieli możliwość połączenia ze sobą zdarzeń i osób. W wyniku takich działań w niektórych przypadkach udaje się odzyskać skradzione przedmioty lub ich część.

System kamer w domu jednorodzinnym można też wykorzystać do najbardziej profesjonalnej, zaawansowanej i skutecznej formy ochron domu – Video-Dozoru.

Stała obserwacja obrazu przez sztuczną inteligencję

Video-Dozór jest obecnie najlepszym rozwiązaniem do ochrony domów jednorodzinnych i innych posiadłości. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie potencjalnych złodziei jeszcze zanim rozpoczną oni próbę włamania. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że system ten nie generuje fałszywych alarmów.

W sytuacji zagrożenia urządzenie analizujące obraz z kamer wygeneruje alarm i powiadomi służbę ochrony ASCO. System ten daje także możliwość odstraszenia potencjalnych włamywaczy poprzez zdalną komunikację głosową.

Opisywane rozwiązanie idealnie sprawdzi w ochronie zaparkowanych na terenie posesji samochodów lub pozostawionych urządzeń i przedmiotów, takich jak rowery, kosiarki, czy grille.

Standardowo widok z kamer w centrum monitoringu ASCO dostępny jest tylko w momencie wystąpienia video-alarmu, podczas gdy system jest uzbrojony. To właściciel domu decyduje o tym, kiedy zezwolić na podgląd dla operatorów Agencji Ochrony ASCO Security, co pozwala na zachowanie całkowitej prywatności. 

Skuteczna ochrona domu z ASCO Security

Skorzystanie z usług Agencji Ochrony ASCO Security pozwala na kompleksową ochronę domu jednorodzinnego. Skuteczne formy zabezpieczenia dają duży komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. ASCO Security to agencja, która do każdego klienta podchodzi indywidualnie i proponuje rozwiązania dopasowane do potrzeb.

Kwestię instalacji systemów alarmowych warto przemyśleć na etapie projektowania i budowy domu – wtedy ASCO Security może położyć niezbędne okablowanie do montażu systemów w przyszłości lub przygotować ich projekt dla zewnętrznego wykonawcy. Jeśli Twój dom nie został przygotowany do instalacji przewodowego systemu alarmowego ASCO Security oferuje możliwość wykonania instalacji bezprzewodowej, dzięki czemu montaż systemu zabezpieczeń może zostać przeprowadzony bez konieczności prowadzenia prac remontowo-budowlanych.

Zastanawiasz się ile kosztuje ochrona domu z ASCO Security? Cena ochrony domu zależna jest od wielu czynników, takich jak wybrane technologie i zastosowane usługi. Dlatego w celu darmowej wyceny należy skontaktować się z doradcą Agencji Ochrony ASCO Security.

ASCO Security prowadzi bezpłatne doradztwo w zakresie ochrony domów, a wykwalifikowani pracownicy pomagają w doborze odpowiedniego systemu zabezpieczeń. Skontaktuj się z naszym BOK i przekonaj się sam

 

Sprawdź również powiązane wpisy

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

ASCO Security Sp. z o.o.
ul. Szybowcowa 31
54-130 Wrocław
Nip: 894 310 61 82

Biuro obsługi klienta
ul. Krupnicza 13
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl