ASCO Security od lat świadczy usługę skutecznej ochrony dla wspólnot mieszkaniowych, mieszkań prywatnych, domów oraz terenów im przyległych. Ze względu na charakter świadczonych usług dział mieszkalnictwa możemy podzielić na 3 rodzaje obiektów:

 • mieszkania prywatne
 • wspólnoty mieszkaniowe i osiedla
 • domy prywatne (ze względu na większe różnice między dwoma powyższymi typami, dla domów powstał osobny wpis, z którym zachęcamy się zapoznać)

Problematyka typowa dla ochrony mieszkań, wspólnot i osiedli

 • włamania podczas nieobecności domowników
 • włamania i napady podczas obecności domowników
 • dewastacja mienia na zewnątrz budynku
 • kradzieże samochodów z terenu posesji i garaży wielostanowiskowych
 • alarmy pożarowe

Formy ochrony obiektów mieszkalnych

W zależności od rodzaju obiektów mieszkalnych ASCO Security stosuje różne narzędzia ochrony, które są w stanie zapewnić bezpieczeństwo osób i mienia. W przypadku mieszkań z uwagi na bliskość sąsiadów kwestie bezpieczeństwa często bywają bagatelizowane. Niestety niesłusznie, ponieważ jako agencja ochrony notujemy coraz częstsze przypadki prób włamania właśnie do mieszkań prywatnych. Z tego właśnie powodu, z roku na rok coraz więcej właścicieli lokali mieszkalnych stosuje dodatkowe zabezpieczenia i korzysta z usług firm ochroniarskich.

 • systemy alarmowe SSWiN – W przypadku ochrony mieszkań wystarczy czujnik ruchu w pomieszczeniu przy wejściu, a w mieszkaniach parterowych wszędzie tam, gdzie możliwe jest też wejście z zewnątrz: balkon, taras, okna – można wykorzystać specjalne czujniki, tzw. kontraktony.
 • czujniki pożarowe – gazów – Przydatne podczas dłuższej nieobecności oraz w mieszkaniach wykorzystujących ogrzewania gazowe i na paliwa stałe.
 •  piloty napadowe dają możliwość wezwania pomocy, gdy wiemy, że ktoś próbuje się dostać do mieszkania, kiedy jesteśmy w środku. Napady rabunkowe do mieszkań zdarzają się stosunkowo rzadko, ale pilot może również przydać do łatwego wezwania pomocy w innych przypadkach. Np. osobom starszym, które z uwagi na stan zdrowia nie będą mogły telefonicznie wezwać pomocy.  Na każdy sygnał napadowy jest wysłana Grupa Interwencyjna, która po dojeździe na miejsce będzie mogła udzielić pierwszej pomocy, ale również Centrum Monitoringu ASCO będzie mogło powiadomić bliskich wskazanych do kontaktu w momencie, kiedy taki alarm zostanie wygenerowany.
 • system kamer CCTV – W przypadku monitoringu rekomendujemy przede wszystkim instalacje kamer na wejściach do klatek schodowych budynku oraz wjazdach/wyjazdach do i z garażu. W drugiej kolejności istotne są kamery w ciągach komunikacyjnych oraz w windach. W garażach podziemnych stosujemy kamery z mocnym doświetlaczem IR, co jest szczególnie istotne w przypadku jakości obrazu rejestrowanego w tego typu miejscach.
 • ochrona fizyczna – Ochrona fizyczna osiedli i wspólnot mieszkaniowych. Ochroniarze przebywający na terenie obiektu, odpowiedzialni za wykonywanie obchodów, reakcje na zgłoszenia mieszkańców oraz stały podgląd obrazu z kamer.
 • podjazdy i obchody grupy interwencyjnej patrolującej dany obszar – Inną, tańszą formą ochrony są podjazdy i obchody G.I. ASCO wykonuje podjazdy prewencyjne i obchody do wielu wspólnot mieszkaniowych we Wrocławiu. Rekomendujemy, aby podjazdy odbywały się w nieregularnym czasie w ciągu doby (niemożliwe do przewidzenia przez potencjalnych włamywaczy). Grupa Interwencyjna będąc na miejscu, sprawdza wskazane punkty na terenie osiedla / budynku. Z każdego przyjazdu generowany jest raport z dokładną datą i godziną przyjazdu oraz odczytu – odbicia punktów. Wykorzystujemy technologie RFID oraz NFC.
 • video-obchody – Video-obchody z uwagi na stosunkowo niski koszt stają się bardzo popularną usługą. Tego typu obchód polega przeglądzie aktualnego obrazu z kamer znajdujących się na obiekcie i porównaniu go do zarejestrowanej klatki wzorcowej. Dzięki takiemu działaniu operator ASCO Security sprawdza wyznaczone, istotne punkty monitorowanej przestrzeni i jest w stanie wyłapać wszelkie nieprawidłowości, jak np. pozycja szlabanu, otwarte drzwi, czy podejrzane osoby.
 • ochrona przeciwpożarowa – Jest ona szczególnie istotna i konieczna przy wielostanowiskowych garażach podziemnych.

Dodatkowe środki i formy ochrony wykorzystywane do mieszkalnictwa to m.in.:

 • solidne drzwi antywłamaniowe – Szczególnie przydatne przy próbie siłowego wtargnięcia do mieszkania. W im solidniejszej budowy wyposażymy nasz lokal, tym więcej czasu zyskamy na wezwanie i zorganizowanie pomocy.
 • dobrej jakości zamki – W wielu przypadkach udaremnią próbę włamania lub wydłużą czas konieczny na dostanie się włamywacza do mieszkania, dzięki czemu próba włamania może zostać zauważona przez innych lokatorów i zgłoszona odpowiednim służbom.
 • zamykanie drzwi na zamek – Bardzo ważne jest, aby zamykać mieszkanie na zamek, nawet gdy jesteśmy w środku. Często zdarza się tak, że włamywacze chodzą po klatkach schodowych i naciskają na klamki. Tam, gdzie mogą się dostać, korzystają z okazji i zabierają pojedyncze przedmioty oraz kurtki znajdujące się zaraz przy wejściu, często niezauważeni – nie wchodząc nawet do mieszkania. Niestety równie często znajdują się tam właśnie portfele, klucze do samochodów, dokumenty i inne drogocenne, ważne przedmioty.

Zabezpiecz swoje mieszkanie z ASCO Security

Powyższe formy ochrony, w zależności od rekomendacji i potrzeb można ze sobą łączyć. W ASCO Security do każdego obiektu podchodzimy indywidualnie i proponujemy szyte na miarę rozwiązania, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Coraz częściej w ochronie mieszkalnictwa wykorzystujemy również rozwiązania oparte o analitykę obrazu, dzięki czemu obraz z monitoringu jest nieustannie analizowany pod kątem wszelkich zagrożeń i nieprawidłowości.

Skontaktuj się z przedstawicielem ASCO Security i poznaj najlepsze rozwiązania dla skutecznej ochrony swojego mieszkania!

 

Sprawdź również powiązane wpisy

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

ASCO Security Sp. z o.o.
ul. Szybowcowa 31
54-130 Wrocław
Nip: 894 310 61 82

Biuro obsługi klienta
ul. Krupnicza 13
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl