Generują głośny lub cichy alarm, z szybkością fal radiowych sygnalizują do monitoringu ASCO Security, że do określonego miejsca konieczne jest przybycie pomocy w postaci ochroniarskiej grupy interwencyjnej. Można je dodawać  do już istniejących systemów ochrony, jak również wyposażać w nie nowe. 

Piloty antynapadowe

Dobrze służą każdemu z ok. 300 tysięcznej (dane z 2015 r.) armii pracowników ochrony w Polsce.

Pracownicy ochrony czują się bezpieczniej, gdy posiadają bezprzewodowy pilot antynapadowy, powinien on być na  wyposażeniu pracownika ochrony fizycznej lub też osoby prywatnej, która chce czuć się bezpiecznie w chronionym obiekcie czy też we własnym mieszkaniu. Rzecz jasna, taki pilot musi być włączony w usługę monitoringu alarmowego. Dopiero w takiej sytuacji naciśnięcie przycisku alarmowego na pilocie spowoduje, że w ciągu paru minut na miejsce zdarzenia przyjedzie grupa, jeśli potrzeba to uzbrojona, interwencyjna ASCO Security. Gwarancja bezpieczeństwa, komfort wynikający z tego, że ktoś nas chroni, że możemy w sytuacji zagrożenia  liczyć o każdej porze dnia i nocy na pomoc, daje wyjątkowe poczucie bezpieczeństwa.

Pilot jest bardzo wygodny i prosty w użyciu, standardowo ma zasięg w otwartej przestrzeni ok. 200 m, ale są też modele o zasięgu znacznie większym. Oferujemy model jedno-, dwu-, – czterokanałowe. W tym wielokanałowym kanałem radiowym można wywołać alarm napadowy, a pozostałe, po zastosowaniu dodatkowych modułów mogą być wykorzystane do np. bramy garażowej, szlabanu parkingowego. Możliwe jest ich sparowanie z niemal każdym systemem alarmowym i automatyką użytkową typu bramy elektryczne, rolety, sterowanie oświetleniem, możliwości konfiguracyjne są szerokie i dostępne w zależności od wykorzystywanych elementów ekosystemu danego obiektu. Nie wymagają dużych nakładów finansowych i są nieinwazyjne w instalacji.

Nie można zapominać o okresowej konserwacji tych urządzeń, przynajmniej raz na pół roku. Żeby zapobiec sytuacji, kiedy rozładowana bądź uszkodzona bateria nie zadziała w sytuacji krytycznej, ASCO podczas usługi konserwacji systemów alarmowych przeprowadza również przegląd tych urządzeń profilaktycznie wymieniając ich baterię.

 

Przyciski antynapadowe

Są doskonałym elementem ochrony w miejscu pracy np. kasjera, recepcjonisty i poza generowaniem cichego lub głośnego alarmu służą do dyskretnego przywołania ochrony, lub ochroniarskiej  grupy interwencyjnej.

Tak samo, jak piloty, przycisk napadowy  jest skutecznym, prostym w użyciu, niewymagającym  dużych nakładów ani inwazyjnej instalacji elementem ochroniarskim w ochronie osób i mienia. Pracownik, który ma go blisko siebie może pracować z komfortowym poczuciem bezpieczeństwa, Przycisk antynapadowy jest szczególnie przydatny dla pracowników  w dużych obiektach np. sklepach, galeriach handlowych, portach lotniczych, ale także w punktach obsługi klienta, różnego rodzaju dyżurkach, miejscach pracy bez bezpośredniego kontaktu z osobą z ochrony. Na rynku dostępny jest szeroki wybór modeli przycisków napadowych, ich użycie  jest dyskretne, a reakcja grupy interwencyjnej bardzo szybka.

 

Sprawdź dodatkowe opcje zabezpieczeń z ASCO Security

ASCO Security pomoże Ci rozbudować Twój system ochrony.

Oferujemy wzbogacenie i unowocześnienie  istniejących rozwiązań systemów ochrony o piloty i przyciski antynapadowe, jak również projekty i instalacje zupełnie nowych systemów z tego typu dodatkami. Dodatki niezbyt kosztowne, a znacząco podniosą poziom bezpieczeństwa  w ochranianych  obiektach przemysłowych, handlowych, czy mieszkaniach prywatnych.

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

Centrum Operacyjne ASCO
ASCO Security Sp. z o.o.Sp.k
ul. Krupnicza 13
50-075 Wrocław

Biuro obsługi klienta
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl