W jaki sposób skutecznie i optymalnie kosztowo zabezpieczyć plac budowy? Ochrona fizyczna (za pomocą człowieka) jest droga i często niewystarczająca; system alarmowy, z uwagi na ciągle zmieniający się teren budowy nie ma sensu; kamery na budowie mogą dostarczyć jedynie materiał dowodowy po zdarzeniu. Czy skuteczna ochrona budowy jest zatem w ogóle możliwa?

Ponad trzy dekady doświadczenia ASCO Security pozwoliły poznać nawet najbardziej wyszukane techniki kradzieży i rozboju, dlatego aby ochrona budowy była naprawdę skuteczna, należy wychodzić ponad standardowe zabezpieczenia, które w wielu przypadkach okazują się jedynie pasywnymi elementami ochrony. Jak zatem zabezpieczyć swój plac budowy przed aktami wandalizmy i kradzieżami? Najskuteczniejszym rozwiązaniem przez lata była ochrona fizyczna, która zapewniała niemal natychmiastową reakcję na wszelkie zagrożenia, ale też nie zawsze stawała na wysokości zadania przy rabunkach dokonywanych przez zorganizowane grupy. Ponadto wraz z upływem lat rozwiązanie to stało się coraz bardziej kosztowne oraz wymagające od inwestora zapewniania odpowiedniej infrastruktury dla pracowników ochrony. W odpowiedzi na rosnące problemy związane z kradzieżami i zniszczeniami na budowach opracowaliśmy innowacyjny sposób ochrony placów budowy, który umożliwia redukcję kosztów przy zachowaniu w pełni aktywnego systemu zabezpieczeń.

Problematyka typowa dla ochrony placu budowy

ASCO Security dostarcza rozwiązanie oparte o usługę Video-Dozoru, które wykorzystując system kamer zintegrowany z urządzeniami do analityki obrazu i automatyki pozwala na efektywną, zdalną ochronę każdego placu budowy. Jest to obecnie najlepszy system monitoringu dla ochrony budowy. Odpowiednio skonfigurowane kamery ”rozpoznają” człowieka, który wkracza w niedozwoloną strefę, system natychmiastowo przesyła obraz z kamer, z oznaczonym video- alarmem do działającego 24h centrum monitoringu ASCO. Operator centrum monitoringu może wtedy podjąć szereg działań, w tym:

– wyzwolić syrenę alarmową na obiekcie,

– włączyć oświetlenie kierunkowe na intruza,

– wydać komunikat głosowy poprzez głośniki będące częścią systemu na obiekcie (w zależności od sytuacji: poinformować o zakazie wstępu, wezwać do opuszczenia terenu budowy, zaprzestania jakichkolwiek czynności itd. komunikaty mogą być zarówno odtwarzane, jak i przekazywane na żywo),

– skierować na miejsce grupę interwencyjną lub policję,

– poinformować inwestora lub wyznaczone osoby.

ASCO Security dostarczy system, który swobodnie można przenosić, po skończonej budowie w miejsca realizacji kolejnych prac i inwestycji. Istnieje również możliwość wypożyczenia specjalistycznej, mobilnej wieży CCTV do Video-Dozoru — ASCO TOWER , którą można szybko re-lokować również w ramach tej samej budowy (przydatne m.in. przy budowach i remontach dróg, gdzie prace oraz maszyny przenoszone są sukcesywnie w kolejne miejsca). Aby system działał, konieczne jest oczywiście zasilanie energią elektryczną,  w przypadku jej braku, dostarczamy również agregat prądotwórczy, dzięki czemu wykorzystanie ASCO TOWER możliwe jest niemal wszędzie.

Nasz system nadzoru wizyjnego to nie tylko prewencja oraz faktyczna ochrona placu budowy przed złodziejami i dewastacją mienia, ale również możliwość kontroli pracowników, rejestracji oraz podglądu na żywo postępu prac, jak również spełnienie funkcji informacyjnej dla osób, które przypadkowo znalazły się na terenie budowy.

Ochrona  i monitoring budowy z ASCO Security

Ochronna i monitoring budowy – Agencja ochrony ASCO Security chroni wiele budów na ternie Wrocławia i okolic, korzystając wyłącznie z własnych zasobów. Jednak dla usługi Video-Dozoru nie ma ograniczeń terytorialnych, chronimy obiekty w całej Polsce. W miejscach, gdzie nie mamy własnych grup interwencyjnych, w zakresie reakcji na faktyczne zdarzenia posługujemy się zaufanymi podwykonawcami oraz Policją. Warto jednak pamiętać, że ponad 90% wszystkich potencjalnych zdarzeń eliminujemy zdalnie, poprzez nasze centrum monitoringu i obsługi Video-Dozoru. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej ASCO Security Agencja Ochrony Wrocław!

 

Sprawdź również powiązane wpisy

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

ASCO Security Sp. z o.o.
ul. Szybowcowa 31
54-130 Wrocław
Nip: 894 310 61 82

Biuro obsługi klienta
ul. Krupnicza 13
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl