Monitoring CCTV Wrocław, okolice i cała Polska – dział techniczny ASCO zajmuje się projektowaniem, doborem sprzętu oraz montażem systemów kamer CCTV w domach, biurach, budynkach użyteczności publicznej i zakładach produkcyjnych oraz całodobowym monitoringiem wizyjnym realizowanym przez doświadczonych operatorów.

Telewizja Przemysłowa (system CCTV) występuje jako samodzielny system zapisujący obraz z kilku do kilkudziesięciu kamer w trybie ciągłym lub po aktywizacji detektora ruchu. Zapis na dysku umożliwia przegląd nagrań nawet do kilku miesięcy wstecz. Bardzo często obraz z CCTV jest wykorzystywany przy wyjaśnianiu wszelkich zdarzeń, do jakich doszło w chronionych obiektach.
Możliwa jest również obserwacja obrazu z kamer na żywo (monitoring wizyjny). Podgląd można skonfigurować i wyświetlać w komputerze z dostępem do internetu lub na telefonie komórkowym czy tablecie. Jest to bardzo użyteczne w przypadku obiektów, gdzie właściciel chce mieć stały podgląd swojego mienia lub pracowników.

CCTV może być również częścią kompleksowego systemu ochrony. Wykorzystując pracowników dozoru fizycznego, często realizowany jest tzw. monitoring CCTV, gdzie strażnicy mając podgląd obrazu z kamer na żywo, są w stanie podjąć natychmiastową reakcję zaraz po stwierdzeniu możliwego zagrożenia lub incydentu. Najnowsze kamery są to urządzenia z wbudowanymi komputerami, posiadające własne adresy ip, oraz bezpośrednio łączące się z siecią. Daje to możliwość budowy systemów telewizji przemysłowej bez konieczności podłączania ich do komputera i dzięki temu rozmieszczenia ich w dowolnych miejscach, w których znajduje się podłączenie do sieci. Systemy kamer ip i monitoring ip daje możliwość realizacji naszej najbardziej zaawansowanej technologicznie usługi Video-Dozoru opartego o analitykę video prowadzoną na żywo.

Kamera typu domed CCTV Wrocław

Kamery domed

Kamery typu domed to inaczej kamery kopułkowe; stosowane są najczęściej do monitorowania terenu wewnątrz obiektu, np. w supermarketach, biurowcach bądź szkołach, ale sprawdzą się również na zewnątrz. Niewielkie rozmiary oraz ich kształt sprawiają, że są dyskretne, a montaż pod sufitem minimalizuje ryzyko aktów wandalizmu.

Kamera typu bullet do systemu CCTV

Kamery bullet

Kamery typu bullet to inaczej kamery cylindryczne; są idealnym rozwiązaniem dla monitoringu terenów zewnętrznych, gdzie zachodzi potrzeba obserwacji na długim dystansie. Mona stosować je również wewnątrz, np. na parkingach podziemnych.

Kamera kompakt do systemu kamer CCTV

Kamery kompakt

Kamery typu kompakt cechuje bogata funkcjonalność oraz możliwość indywidualnego wyboru pozostałych komponentów. Najczęściej dostępne są bez obiektywów, które dobiera się osobno, w zależności od potrzeb. Niektóre modele mają możliwość integracji z obiektywem typu „motor-zoom” i odbiornikiem telemetrycznym – co pozwala zdalnie sterować urządzeniem.

Kamera panoramiczna do systemu monitoringu

Kamery panoramiczne

Kamery panoramiczne, inaczej kamery typu fish-eye, są specjalistycznymi urządzeniami, których główną zaletą jest bardzo szeroki kąt widzenia, nawet do 180 stopni. Stanowią doskonały wybór do obserwacji małych i średniej wielkości pomieszczeń takich jak biura, showroomy, salony sprzedaży czy sklepy. Płaska konstrukcja kamer sprawia, że mogą być niemal niewidoczne dla osób przebywających w monitorowanym pomieszczeniu.

Kamera z obrotową głowicą

Kamery obrotowe

Kamery obrotowe to urządzenia dedykowane do profesjonalnych systemów monitoringu. Posiadają funkcję sterowania w pionie i w poziomie oraz możliwości dokonywanie zbliżeń na interesujące nas obiekty. Bardzo dobrze nadają się do monitoringu dużych obszarów takich jak centra handlowe, parkingi, place, hale magazynowe czy sale koncertowe.

Kamera termowizyjna do systemu CCTV

Kamery termowizyjne

Kamery termowizyjne to zupełnie inny rodzaj urządzeń niż klasyczne kamery do monitoringu. Ich praca polega na wysyłaniu wiązki promieniowania podczerwonego, skanującego obszar znajdujący się w ich polu widzenia. W związku z tym działają doskonale niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, rozpoznają obiekty we mgle, przy silnych opadach i w warunkach zupełnej ciemności. Mogą być wykorzystywane do pomiaru temperatury wielu obiektów jednocześnie. Kamery do monitoringu na podczerwień IR są urządzeniami bardzo zaawansowanymi technologicznie, przez co są znacznie droższe niż te klasyczne.

Dlaczego wybrać system kamer CCTV od Asco Security

Montaż systemu kamer CCTV przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych specjalistów, posiadających licencję I lub II stopnia pracownika zabezpieczeń technicznych. Instalacja monitoringu wizyjnego wykonywana jest wyłącznie z wykorzystaniem sprzętu najwyższej jakości, posiadającego wszelkie niezbędne certyfikaty dotyczące norm i klas bezpieczeństwa oraz świadectwa kwalifikacji TECHOM. Monitoring wizyjny CCTV nadzorowany jest przez doświadczonych operatorów w systemie całodobowym, 365 dni w roku.

Nowoczesne podejście
do ochrony

Doświadczenie, którego
możesz być pewny

Spokój Twojej
nieruchomości

Bezpieczeństwo Twoje
i Twojej rodziny

Silna marka i profesjonalny
personel

Skontaktuj się z nami

ASCO Security Sp. z o.o.
ul. Szybowcowa 31
54-130 Wrocław
Nip: 894 310 61 82

Biuro obsługi klienta
ul. Krupnicza 13
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl