Prowadzenie lokalu gastronomicznego może być dochodowym biznesem. Jednak, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie gastronomii należy liczyć się z dodatkowymi usługami, dzięki którym standard lokalu wzrośnie. W tego typu miejscu liczy się klient. Im ich więcej, tym lepiej. W sytuacji dużego zagęszczenia, zwłaszcza w lokalach z dostępem do alkoholu, może dochodzić do przykrych incydentów. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej ochrony, którą oferuje Agencja Ochrony ASCO Security.

Problematyka typowa dla ochrony obiektu gastronomicznego

Profesjonalna ochrona obiektów gastronomicznych to skuteczne wsparcie różnorodnych systemów zabezpieczeń, które mają na celu zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa zarówno pracującemu personelowi, gościom, jak i szeroko rozumianemu lokalowi. Ochrona restauracji, czy ochrona baru wymaga dyskretnych, aczkolwiek wydajnych rozwiązań. Problemy spotykane w lokalach gastronomicznych mogą być różnorakie. Dlatego tak istotne jest spojrzenie na problem z szerszej perspektywy, aby zapobiec możliwym problemom. Pożar, czy zalanie lokalu jest wbrew pozorom znacznie gorsze niż potencjalna kradzież. Stosując nowoczesne rozwiązania, proponowane przez Agencję Ochrony ASCO Security typowe problemy z lokalem gastronomicznym odejdą w zapomnienie, a w przypadku konieczności działania, dużo szybsza reakcja to minimalizowanie szkód i strat.

Problematyka typowa dla ochrony obiektu gastronomicznego

– obiekty narażone na włamania podczas zamknięcia,

– obiekty narażone na pożary,

– obiekty narażone na zalania zaplecza,

– obiekty narażone na akty wandalizmu w godzinach otwarcia i poza nimi,

Formy ochrony obiektów Gastronomicznych

W celu dobrego zabezpieczenia lokalu przed potencjalnymi problemami warto podejść do tematu kompleksowo. Połączenie kilku form ochrony zapewni wysoką jej skuteczność. Ochrona gastronomii w postaci czujników i monitoringu to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza dla właścicieli obiektów, dla których cenna jest kontrola jakości i czasu pracy personelu i bezpośrednia ochrona towarów i mienia. Dzięki inteligentnym systemom ochron możliwy jest podgląd wydarzeń na bieżąco ze stałą rejestracją obrazu, co minimalizuje niepożądane sytuacje, a w przypadku konieczności pozwala na szybką reakcję. W lokalach gastronomicznych zdarzają się incydenty, które warto rejestrować kamerami, zapewniając sobie materiał dowodowy. System kamer jest również pomocny z perspektywy działań prewencyjnych podczas zamknięcia obiektu.

Przydatnym rozwiązaniem jest także możliwość zdalnego uruchomienia syren alarmowych, kierunkowego oświetlenia lub spersonalizowanych komunikatów, które są zazwyczaj efektowne w swoim działaniu. W razie konieczności warto mieć do dyspozycji patrol interwencyjny, który uchroni personel oraz obiekt w razie aktów agresji lub wandalizmu.

Usługi dedykowane dla gastronomii

System alarmowy: który można rozbudować o czujki zalania, czujki dymu np. w pomieszczeniach zaplecza, magazynu, kuchni itd.

– Do systemu alarmowego można dodać radiolinie z pilotem napadowym dla pracowników obsługi lokalu. Pozwala to na wezwanie Grupy wsparcia w każdym miejscu / momencie.

– System sygnalizacji włamań i napadów: zabezpiecza lokal w czasie gdy jest zamknięty, nie musi być to duży, skomplikowany system, często wystarczające są czujki ruchu w pomieszczeniach, do których jest dostęp z zewnątrz. To rozwiązanie zapewnia możliwość szybkiego reagowania w czasie kiedy lokal jest nieczynny.

Sygnalizacja pożaru: pozwala szybko reagować w przypadku zagrożenia pożarowego.

– Sygnalizacja zalania w pomieszczeniach zaplecza.

System kamer CCTV: system kamer, który rejestruje na bieżąco sytuację w lokalu. Zalecamy wykorzystanie kamer szerokokątnych w pomieszczeniach, gdzie obsługuje się klienta, w kuchni, szatni. Można także wykorzystać dokładniejsze, kierunkowe kamery skierowane na konkretne miejsca i stanowiska – np. przy kasie fiskalnej. Kamery to doskonałe narzędzie prewencyjne, a zapisany obraz w rejestratorze może posłużyć jako dowód w sprawach kradzieży, naruszeń pracowników, konfliktów z klientem itp.

Grupa interwencyjna: możliwość wezwania wsparcia przez obsługę w przypadkach napadu lub problematycznych gości.

Ochrona fizyczna: w dużych lokalach gastronomicznych lub lokalach ukierunkowanych na sprzedaż alkoholu zaleca się wykorzystanie ochrony fizycznej podczas godzin działania lokalu, lub w czasie wieczornym/ nocnym, kiedy istnieje największe ryzyko problemów z klientami nadużywającymi alkoholu.

Ochrona gastronomii z ASCO Security

Agencja Ochrony ASCO to w pełni profesjonalna ochrona obiektów gastronomicznych. Wrocław jest miastem turystycznym, dlatego też można tam spotkać bardzo dużo restauracji i barów.

ASCO Security chroni wiele lokali gastronomicznych we Wrocławiu; większość znajduje się w Rynku i na starówce. Mamy specjalną Grupę Interwencyjną, która jest przypisana do tego rejonu, poruszamy się samochodem elektrycznym, wykorzystujemy BUS pasy, dzięki czemu nie stoimy w korkach i możemy sprawnie i szybko dotrzeć do każdego miejsca w często zatłoczonym centrum miasta.

Prowadzenie lokalu gastronomicznego ma wiele wad i zalet. Skuteczne metody ochrony dają realne poczucie bezpieczeństwa. Agencja Ochrony ASCO Security przed wdrożeniem rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa przeprowadza audyt bezpieczeństwa i w przypadku braku jakiegokolwiek systemu ochrony – przygotuje dopasowany do potrzeb projekt, jak również wykona montaż oraz późniejszy serwis. Skontaktuj się z konsultantem ASCO Security i zabezpiecz swoją gastronomię!

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

Centrum Operacyjne ASCO
ASCO Security Sp. z o.o.Sp.k
ul. Krupnicza 13
50-075 Wrocław

Biuro obsługi klienta
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl