Prowadzenie lokalu gastronomicznego może być dochodowym biznesem. Jednak, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie gastronomii należy liczyć się z dodatkowymi usługami, dzięki którym standard lokalu wzrośnie. W tego typu miejscu liczy się klient. Im ich więcej, tym lepiej. W sytuacji dużego zagęszczenia, zwłaszcza w lokalach z dostępem do alkoholu, może dochodzić do przykrych incydentów. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej ochrony, którą oferuje Agencja Ochrony ASCO Security.

Problematyka typowa dla ochrony obiektów gastronomicznych

Profesjonalna ochrona obiektów gastronomicznych to skuteczne wsparcie różnorodnych systemów zabezpieczeń, które mają na celu zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa zarówno pracującemu personelowi, gościom, jak i szeroko rozumianemu lokalowi. Ochrona restauracji, czy ochrona baru wymaga dyskretnych, aczkolwiek wydajnych rozwiązań. Problemy spotykane w lokalach gastronomicznych mogą być różnorakie, ale na ogół obiekty tego typu narażone są na:

 • włamania podczas zamknięcia,
 •  pożary,
 •  zalania zaplecza,
 •  akty wandalizmu w godzinach otwarcia i poza nimi.

Dlatego tak istotne jest spojrzenie z szerszej perspektywy, aby zawczasu zapobiec możliwym problemom. Pożar, czy zalanie lokalu jest wbrew pozorom znacznie gorsze niż potencjalna kradzież. Stosując nowoczesne rozwiązania, proponowane przez Agencję Ochrony ASCO Security typowe problemy z lokalem gastronomicznym odejdą w zapomnienie, a w przypadku konieczności działania, dużo szybsza reakcja to minimalizowanie szkód i strat.

Formy ochrony obiektów gastronomicznych

W celu dobrego zabezpieczenia lokalu przed potencjalnymi problemami warto podejść do tematu kompleksowo. Połączenie kilku form ochrony zapewni wysoką jej skuteczność. Ochrona gastronomii w postaci czujników i monitoringu to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza dla właścicieli obiektów, dla których cenna jest kontrola jakości, czasu pracy personelu i bezpośrednia ochrona towarów oraz mienia. Dzięki inteligentnym systemom ochron możliwy jest podgląd wydarzeń na bieżąco ze stałą rejestracją obrazu, co minimalizuje niepożądane sytuacje, a w przypadku konieczności pozwala na szybką reakcję. W lokalach gastronomicznych zdarzają się incydenty, które warto rejestrować kamerami, zapewniając sobie materiał dowodowy. System kamer jest również pomocny z perspektywy działań prewencyjnych podczas zamknięcia obiektu.

Przydatnym rozwiązaniem jest także możliwość zdalnego uruchomienia syren alarmowych, kierunkowego oświetlenia lub spersonalizowanych komunikatów, które są zazwyczaj efektowne w swoim działaniu. W razie konieczności warto mieć do dyspozycji patrol interwencyjny, który uchroni personel oraz obiekt w razie aktów agresji lub wandalizmu.

Usługi dedykowane dla gastronomii

Systemy alarmowe i antynapadowe dla restauracji

 • system alarmowy do lokalu gastronomicznego

System alarmowy, który można rozbudować o czujki zalania, czujki dymu np. w pomieszczeniach zaplecza, magazynu, kuchni itd.

 • pilot napadowy do baru i restauracji

Do systemu alarmowego można dodać radiolinie z pilotem napadowym dla pracowników obsługi lokalu. Pozwala to na wezwanie Grupy wsparcia w każdym miejscu / momencie.

 • system sygnalizacji włamań i napadów dla gastronomii

Zabezpiecza lokal w czasie gdy jest zamknięty, nie musi być to duży, skomplikowany system, często wystarczające są czujki ruchu w pomieszczeniach, do których jest dostęp z zewnątrz. To rozwiązanie zapewnia możliwość szybkiego reagowania w czasie kiedy lokal jest nieczynny.

Systemy zabezpieczające obiekt gastronomiczny przed pożarem i zalaniem

 • system sygnalizacji pożaru w lokalu gastronomicznym

Sygnalizacja pożaru pozwala szybko reagować w przypadku zagrożenia pożarowego.

 • sygnalizacja zalania w pomieszczeniach zaplecza

Dodatkowe czujniki zalania mogą uchronić przed kosztownymi stratami i przestojami w funkcjonowania lokalu.

Systemy monitoringu dla restauracji i  pozostałych obiektów gastronomicznych

 • niezawodny system kamer dla lokalu gastronomicznego

System kamer CCTV, który rejestruje na bieżąco sytuację w lokalu. Zalecamy wykorzystanie kamer szerokokątnych w pomieszczeniach, gdzie obsługuje się klienta, w kuchni, szatni. Można także wykorzystać dokładniejsze, kierunkowe kamery skierowane na konkretne miejsca i stanowiska – np. przy kasie fiskalnej. Kamery to doskonałe narzędzie prewencyjne, a zapisany obraz w rejestratorze może posłużyć jako dowód w sprawach kradzieży, naruszeń pracowników, konfliktów z klientem itp.

Ochrona fizyczna dla obiektów gastronomicznych

 • Skuteczna grupa interwencyjna dla barów i restauracji

Grupa interwencyjna daje możliwość wezwania wsparcia przez obsługę w przypadkach napadu lub problematycznych gości.

 • Ochrona fizyczna dla barów i gastronomii

Ochrona fizyczna  w dużych lokalach gastronomicznych lub lokalach ukierunkowanych na sprzedaż alkoholu zaleca się wykorzystanie ochrony fizycznej podczas godzin działania lokalu, lub w czasie wieczornym/ nocnym, kiedy istnieje największe ryzyko problemów z klientami nadużywającymi alkoholu.

Ochrona gastronomii z ASCO Security

Agencja Ochrony ASCO to w pełni profesjonalna ochrona obiektów gastronomicznych. Wrocław jest miastem turystycznym, dlatego też można tam spotkać bardzo dużo restauracji i barów. ASCO chroni wiele lokali gastronomicznych we Wrocławiu; większość znajduje się w Rynku i na starówce. Mamy specjalną Grupę Interwencyjną, która jest przypisana do tego rejonu. Poruszamy się samochodem elektrycznym, które uprawniają nas do wykorzystania BUS pasów. Dzięki temu nie stoimy w korkach i możemy sprawnie i szybko dotrzeć do każdego miejsca w często zatłoczonym centrum miasta.

Prowadzenie lokalu gastronomicznego ma wiele wad i zalet. Skuteczne metody ochrony dają realne poczucie bezpieczeństwa. ASCO Security przed wdrożeniem rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa przeprowadza audyt bezpieczeństwa obecnych rozwiązań, a w przypadku braku jakiegokolwiek systemu ochrony – przygotuje dopasowany do potrzeb projekt, jak również wykona montaż oraz późniejszy serwis. Skontaktuj się z konsultantem ASCO Security  i zabezpiecz swoją gastronomię!

 

Sprawdź również powiązane wpisy

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

ASCO Security Sp. z o.o.
ul. Szybowcowa 31
54-130 Wrocław
Nip: 894 310 61 82

Biuro obsługi klienta
ul. Krupnicza 13
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl