Żyjemy w czasach, w których dom jest dla nas niezwykle ważnym miejscem. Jest on oazą spokoju, azylem, a także miejscem pełnym radości, rodzinnej atmosfery, zaufania oraz życzliwości. Dom daje nam poczucie bezpieczeństwa, daje możliwość „opuszczenia gardy” i poczucia się swobodnie. Co więc zrobić, aby zabezpieczyć nasz azyl przed zniszczeniem?

Woda to niezwykle niszczycielski żywioł, który potrafi pozostawić za sobą spustoszenie. Wystarczy chwila nieuwagi, aby mogło dojść do niewiarygodnych strat finansowych. W celu uniknięcia tak niefortunnej sytuacji, jak zalanie powinieneś zabezpieczyć swój dom systemem alarmowym, który pozwoli na szybką reakcję w razie zagrożenia.

Jak uchronić dom i mieszkanie przed zalaniem?

W celu uchronienia mieszkania przed zalaniem, najlepszym możliwym rozwiązaniem jest inwestycja w alarm z opcjonalną czujką zalania. Urządzenia tego typu zyskują aktualnie coraz większą popularność i nic w tym dziwnego, ponieważ wykazują się one bardzo wysoką skutecznością. Warto więc zaopatrzyć się w takie urządzenie, by móc codziennie ze spokojną głową opuszczać progi swego domu.

Co to jest czujnik zalania i jak działa?

Czujnik zalania wodą to urządzenie mające za zadanie pomiar poziomu wody (wilgotności). Jeżeli jest on na właściwym poziomie i woda nie dotyka urządzenia, czujnik pozostaje uśpiony. Natomiast jeżeli otoczenie urządzenia zacznie stawać się wilgotne, czujnik uruchomi sygnał alarmujący nas o potencjalnym zagrożeniu zalaniem. W zależności od rodzaju sprzętu alarm może wydawać sygnały świetlne, dźwiękowe lub wysłać powiadomienie do zsynchronizowanej z nim aplikacji telefonicznej lub centrali agencji ochrony. Pozwoli Ci to na odpowiednio szybką reakcję oraz uchroni Twój dobytek przed zniszczeniem.

Gdzie stosujemy czujnik zalania?

Urządzenia takie jak czujnik zalania, najczęściej montujemy na podłodze lub niżej na ścianie w pomieszczeniach mających dostęp do wody (łazienki, kuchnie, pomieszczenia gospodarcze, poddasza). Pozwala to na uruchomienie alarmu z czujką zalania, w momencie, w którym woda pojawi się na powierzchni, na której zamontowany jest czujnik. Należy unikać jednak umieszczania tego typu urządzeń w miejscach, które często przypadkowo zachlapujemy, aby alarm nie uruchamiał się bez powodu.

Dlaczego warto zainwestować w rozbudowany system alarmowy?

Wyposażenie domu w profesjonalny, rozbudowany system alarmowy, pozwala na kompleksową ochronę mieszkania. W ten sposób zabezpieczysz swój dom przed różnego rodzaju zagrożeniami (zalaniem, włamaniem, pożarem, czy ulatniającym się gazem) i masz pewność, że Twoje mieszkanie nie jest narażone na zniszczenie. Ciężko jest samodzielnie dobrać odpowiedni system zabezpieczeń, ponieważ pomijając pozornie nieistotny szczegół, możesz narazić siebie i swój dom na niebezpieczeństwo. Dlatego warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w tym zakresie.

Zaufaj profesjonalistom

Nasza firma oferuje indywidualne dopasowanie systemu alarmowego w zależności od potrzeb klienta czy też obiektu, który ma być chroniony. Dzięki temu nie musisz martwić się, czy wybrałeś wystarczające zabezpieczenia, ponieważ my dobierzemy je za Ciebie. Oferujemy profesjonalną obsługę i montaż urządzeń na najwyższym poziomie technologicznym. Firma ASCO Security zadba o Twój dom i pozwoli Ci poczuć się w nim bezpiecznie.

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

ASCO Security Sp. z o.o.
ul. Szybowcowa 31
54-130 Wrocław
Nip: 894 310 61 82

Biuro obsługi klienta
ul. Krupnicza 13
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl