Własny środek transportu to najwygodniejsza forma komunikacji. Dla wielu z nas jazda samochodem to element codzienny każdego dnia. Niestety samochody i parkingi są często miejscami przestępstw, dlatego szczególnie ważne jest, aby stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, które uchronią Cię przed potencjalnymi zagrożeniami. Specjalnie dla Klientów ASCO zebraliśmy listę tych zasad:

  • Zawsze zamykaj swój samochód, nawet wtedy, gdy opuszczasz go na krótką chwilę. Rzuć okiem do wnętrza auta zanim do niego wsiądziesz. Upewnij się, że nikt się w nim nie ukrył. Zrób to nawet wtedy, gdy drzwi samochodu były przez Ciebie osobiście zamykane.
  • Wracając do samochodu pozostawionego wśród wielu innych na parkingu lub ulicy, kieruj się do niego w sposób możliwie nie wskazujący, do którego auta zmierzasz. Kluczyki trzymaj w ręku przygotowane zanim jeszcze znajdziesz się przy swoim aucie. Jeżeli możesz, skorzystaj z dodatkowego wyposażenia samochodu w wersję bezkluczykową.
  • Nie zostawiaj w samochodzie wartościowych rzeczy takich jak portfel, telefon komórkowy, laptop, biżuteria, dokumenty, zakupy itp.
  • W przypadku próby zatrzymania Twojego samochodu przez nieznajome Ci osoby stwarzające np. wrażenie osób poszkodowanych, jedynie zwolnij tempo jazdy, zahamuj, zablokuj drzwi, a następnie dokładnie zorientuj się w sytuacji i ewentualnie zadzwoń pod nr 112 ( pozostałe numery alarmowe ).
  • Nie zabieraj autostopowiczów.
  • Torbę, szczególnie podczas jazdy po mieście, umieść na podłodze pomiędzy przednim fotelem i tylną kanapą.
  • Gdy w trakcie jazdy pojawią się problemy ze stanem technicznym Twojego samochodu, zatrzymaj się w najlepiej oświetlonym miejscu. Auto pozostaw na światłach, powiadom pomoc drogową lub kogoś bliskiego o całym zdarzeniu. Nie przyjmuj pomocy od nieznanych lub niebudzących zaufania osób.

Powyższe zasady bez wątpienia warto zapamiętać, a co więcej – przestrzegać, zwiększy to Twoje bezpieczeństwo podczas korzystania z samochodu.

 

Sprawdź również powiązane wpisy

 

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

ASCO Security Sp. z o.o.
ul. Szybowcowa 31
54-130 Wrocław
Nip: 894 310 61 82

Biuro obsługi klienta
ul. Krupnicza 13
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl