Garaż jest miejscem, w którym często znajdują się wartościowe przedmioty, narzędzia, rowery oraz samochody. Nic więc dziwnego, że to pomieszczenie często  bywa obiektem zainteresowań włamywaczy. Aby zabezpieczyć garaż przed wtargnięciem niepożądanych osób, należy niewątpliwie zastosować pewne mechanizmy ochronne. Jakich sposobów użyć? Oto kilka metod, które pomogą uniknąć kradzieży cennych przedmiotów i umożliwią Ci spokojny sen!

Włamanie do garażu

Włamanie do garażu to popularne zjawisko, które niestety ma negatywne konsekwencje dla jego posiadacza. Podczas takiego wtargnięcia, utracie ulegają nie tylko cenne przedmioty, ale także poczucie bezpieczeństwa. Rabusie często wybierają garaże położone w dalekiej odległości od posesji ich właścicieli, jednak kradzieże miewają miejsce tuż pod samym nosem domowników.

Sposobów na to, jak zabezpieczyć garaż przed włamaniem jest mnóstwo, ale złodzieje także wciąż udoskonalają swoje metody. Często nawet najlepszy zamek lub kłódka nie są w stanie przeszkodzić rabusiowi w zdobyciu jego łupu. Pytanie więc jak skutecznie zapobiegać utracie cennych przedmiotów lub też złapać albo po prostu odstraszyć złodzieja? Tu z pomocą może przyjść Agencja Ochrony oraz naprawdę dobry, ryglujący zamek lub solidna kłódka trzpieniowa.

Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed włamaniem?

Aby dowiedzieć się, jak zabezpieczyć garaż blaszany przed włamaniem warto zacząć od zrozumienia metod działania złodziei. Często bowiem wkradają się do budynku cicho i bezszelestnie używając szybkich w obsłudze i skutecznych narzędzi. W takim przypadku pomocny może być nawet podstawowy system alarmowy, który zareaguje głośnym sygnałem dźwiękowym na każdą próbę przedostania się do garażu lub innego budynku. Koszt takiego zabezpieczenia oscyluje w granicach 300 – 400 zł i może uratować cenne przedmioty oraz wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa właściciela posesji.

Kolejnym sposobem na zabezpieczenie blaszaka przed kradzieżą jest użycie odpornego na uszkodzenia mechaniczne zamka. Tego typu zabezpieczenie bywa sposobem na rezygnacje złodzieja, lub też wydłużenia jego działań, co może pomóc w jego schwytaniu na gorącym uczynku. Inne sposoby na to, jak zabezpieczyć blaszak przed kradzieżą to m.in.:

  • system monitoringu,
  • użycie solidnej bramy,
  • betonowa posadzka zabezpieczająca przed podkopem,
  • regularna konserwacja konstrukcji garażu,
  • światło wykrywające ruch,
  • włączenie radia w garażu,
  • tablica informacyjna o ochronie obiektu przez agencje ochrony.

Powyższe metody są odpowiednie także do zabezpieczania garaży murowanych oraz tych będących częścią domu. Wśród sposobów na uniknięcie włamania do garażu warto także wymienić to, aby zamykać drzwi łączące przestrzeń mieszkalną z garażem. Włamywacze mogą bowiem wykorzystać otwarte drzwi frontowe i przez mieszkanie dostać się do pomieszczenia z samochodem. Lub odwrócić sytuacje, kiedy garaż pozostanie otwarty lub niedostatecznie zabezpieczony.

Podsumowując, należy raz jeszcze przytoczyć jedną z najskuteczniejszych metod na zapobieganie włamaniom do garażu, czyli wspomniany system alarmowy SSWiN, który w porę reaguje na realne zagrożenie bezpieczeństwa dowolnego obiektu. Aby skorzystać z najnowszych i profesjonalnych rozwiązań technologicznych warto skonsultować się z Biurem Obsługi Klienta ASCO i zdobyć niezbędne informacje.

 

Sprawdź również powiązane wpisy

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

Centrum Operacyjne ASCO
ASCO Security Sp. z o.o.Sp.k
ul. Krupnicza 13
50-075 Wrocław

Biuro obsługi klienta
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl