Obecne w piwnicach i komórkach lokatorskich przedmioty często padają łupem złodziei. Jak się przed nimi zabezpieczyć?

Posiadacze komórek lokatorskich oraz popularnych w bloku piwnic często doznają kradzieży lub aktów wandalizmu. Wytrzymałe drzwi, masywna kłódka trzpieniowa lub też obecny w budynku monitoring mogą być pomocne w zabezpieczeniu posiadanych dobór przed kradzieżą. Zadbaj o bezpieczeństwo, szczególnie, jeśli przechowujesz w komórce wartościowe przedmioty, takie jak rowery, narzędzia lub też sprzęty elektroniczne. Jak zabezpieczyć komórkę lokatorską?

Włamanie do komórki lokatorskiej

Włamanie do piwnicy to powszechny problem, który spotyka wielu posiadaczy mieszkań w bloku. Złodzieje mogą dostać się do pomieszczenia poprzez zniszczenie kłódki, rozwiercenie zamka, wybicie okna lub też użycie prostych narzędzi takich jak łom, lub śrubokręt. W ten sposób właściciele tracą swoje często cenne przedmioty oraz poczucie bezpieczeństwa. Jak zabezpieczyć piwnicę w bloku, kiedy na obszarze budynku nie ma monitoringu?  W pierwszej kolejności zainwestuj w porządne, wytrzymałe drzwi. O czym jeszcze należy pamiętać?

Jak zabezpieczyć piwnicę przed włamaniem?

Jeśli zastanawiasz się jak zabezpieczyć piwnicę przed włamaniem, najlepiej już na etapie wprowadzania się do bloku sprawdź, czy drzwi w tym pomieszczeniu są solidne. Jeśli są one wykonane z mało odpornych materiałów i zabezpiecza je jedynie mała kłódka, wybierz się do sklepu budowlanego i zapytaj doradcę klienta, jakie drzwi są skonstruowane tak, aby zapobiegać włamaniom lub też wydłużyć czas działań złodzieja podczas ich otwierania. Popularne ażurowe drzwi z kantówek przeznaczone do piwnic są zdecydowanie złym pomysłem.

Popularny sposób na złodzieja w piwnicy to również instalacja krat w oknach, które nawet po wybiciu szyby uniemożliwiają wejście do tego pomieszczenia. Jeśli przechowujesz w komórce rowery, pamiętaj, że warto dodatkowo przypiąć je łańcuchem lub stalową linką do elementu na stałe przytwierdzonego do konstrukcji budynku. Tego typu zabezpieczenie piwnicy nawet w przypadku włamania znacznie utrudnia lub nawet uniemożliwia podjęcie cudzej własności będąc niezauważonymi.

Jeśli w budynku nie ma monitoringu, rozważ współpracę z profesjonalną firmą, która założy kamerę lub też alarm nieopodal drzwi do Twojej piwnicy. W ten sposób odstraszysz złodziej już na początkowym etapie włamania i jeśli nawet dojdzie już do kradzieży, łatwiej będzie zidentyfikować winowajcę oraz odzyskać utracone przedmioty. W skrócie, więc jeśli nie wiesz, jak zabezpieczyć piwnicę przed włamaniem wykorzystaj sposoby takie jak:

  • montaż solidnych drzwi z mocnym zamkiem lub kłódką trzpieniową,
  • system alarmowy,
  • monitoring,
  • dodatkowe zabezpieczenie akcesoriów wewnątrz piwnicy (zakup solidnych regałów na zamek lub przypięcie sprzętów do elementów solidnie przytwierdzonych do konstrukcji),
  • instalacja okratowania,
  • ochrona i tabliczka o tym informująca.

Postaw na doświadczoną Agencję Ochrony

W ASCO Security doradzimy najlepsze rozwiązania dla zabezpieczeń i ochrony mienia. Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie w branży ochroniarskiej, którym chętnie dzielimy się z naszymi Klientami – zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź również powiązane wpisy

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

Centrum Operacyjne ASCO
ASCO Security Sp. z o.o.Sp.k
ul. Krupnicza 13
50-075 Wrocław

Biuro obsługi klienta
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl