Gdzie najczęściej złodzieje szukają łupów oraz jak zabezpieczyć swój majątek przed rabusiami? W poniższym wpisie postaramy się przybliżyć całokształt tego istotnego z punktu bezpieczeństwa mienia zagadnienia. W artykule zwracamy uwagę, gdzie nie przechowywać wartościowych przedmiotów, aby te łatwym sposobem nie trawiły w niepowołane ręce oraz jakie miejsca będą bezpiecznym wyborem.

Gdzie nie chować pieniędzy i innych cennych przedmiotów

Poniżej przedstawiamy listę miejsc, które dla złodziei bywają oczywiste oraz w przeciwieństwie do pierwotnego założenia zabezpieczenia dóbr, zwiększają prawdopodobieństwo ich utraty.

  1. Ogród – Niegdyś dość powszechne zakopywanie majątku rodem z amerykańskich filmów naraża nas na jego utratę ze względu na często gorzej chronioną lokalizację w porównaniu do wnętrza domu. Dodatkowo majątek narażony jest na trudne warunki atmosferyczne, rabunek osoby, która od dłuższego czasu obserwowała nasze działania oraz zwierzęta wyczuwające ludzki zapach – np. psy.
  2. Pod materacem / pod łóżkiem – To jedno z bardziej oczywistych miejsc, których radzimy nie wykorzystywać.
  3. W torbach na zakupy i podróżnych – Przedmioty tego typu mogą być wykorzystane przez złodziei do transportu łupów, a przy okazji ich kradzieży zostaną oni premiowani gotówką i biżuterią.
  4. W starych portfelach i torebkach – Miejsca, w których zawsze znajdują się drogocenne przedmioty i gotówka nie będą dobrym wyborem jako bezpieczna przechowalnia wartości.
  5. Za zdjęciami i obrazami – Bardzo popularna lokacja gotówki, której nie należy wybierać.
  6. W koszach na pranie – Choć jest to lokalizacja, której raczej nikt nie traktuje jako sejf, to podobnie jak torby podróżne i walizki – kosz na pranie może posłużyć jako pojemnik na przetransportowanie łupów z rabunku.
  7. W nieprzytwierdzonych sejfach / kasetach / gablotkach – elementy zabezpieczające dobytek, z którymi można swobodnie opuścić dom, z wiadomych przyczyn nie będą dobrym wyborem.
  8. Szuflady, szafki, komody – To najczęściej przeszukiwane i przetrząsane przez złodziei miejsca, których powinniśmy unikać. Zamykane na klucz meble wzbudzają jeszcze większe zainteresowanie rabusiów.

Gdzie najlepiej schować pieniądze, biżuterię i inne wartości

Pieniądze najbezpieczniejsze są w banku. Co do tego popularnego stwierdzenia zdania są mocno podzielone – zwłaszcza w obecnych, coraz mniej pewnych czasach. Dla wszystkich, którzy nie uważają banków za miejsca bezpieczne, najlepszą radą, jakiej można udzielić w kwestii miejsca do bezpiecznego przechowania gotówki i innych cennych przedmiotów o mniejszych gabarytach będzie nieprzechowywanie ich w żadnym z popularnych we wszechobecnych poradach miejscach i lokacjach, w których majątek będzie narażony na przypadkowe odnalezienie niepowołanych osób oraz działanie czynników zewnętrznych.

Jedynym wyjątkiem z możliwych do polecenia będzie przechowywanie ich w solidnie przytwierdzonym do ściany sejfie, najlepiej w pomieszczeniu, w którym pod nieobecności domowników aktywowany jest alarm z połączeniem do centrum monitoringu alarmowego agencji ochrony. W przypadku próby rabunku agencja ochrony oraz właściciel zostaną natychmiast powiadomieni, a na miejsce zdarzenia uda się grupa interwencyjna.

Zabezpiecz swoją nieruchomość i majątek z ASCO Security

Korzystając z usług ASCO Security możesz być spokojny o swoje dobra nawet podczas dłuższej nieobecności. W przypadku każdej budzącej podejrzenia sytuacji do nieruchomości naszych Klientów kierowana jest uzbrojona grupa interwencyjna. Nasz innowacyjny video monitoring oraz obecność alarmu połączonego z centrum monitoringu ASCO pozwala jeszcze szybciej interpretować wszelkie zdarzenia i natychmiastowo reagować. W wielu przypadkach sama obecność systemów bezpieczeństwa odstrasza rabusiów i włamywaczy, stanowiąc doskonały element prewencji.

Wróć do porad

Skontaktuj się z nami

Centrum Operacyjne ASCO
ASCO Security Sp. z o.o.Sp.k
ul. Krupnicza 13
50-075 Wrocław

Biuro obsługi klienta
tel. +48 71 79 07 777
fax +48 71 79 07 801
e-mail: bok@ascosecurity.pl

Sekretariat
tel. +48 71 79 07 700
fax +48 71 79 07 801
e-mail: biuro@ascosecurity.pl