Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
 

Aktualności

Ciekawostki z branży


Dnia 19.09.2015 na kanale Odry przy ul. Zawalnej we Wrocławiu odbyły się II-gie zawody Służb Mundurowych i Ratowniczych o Puchar Prezesa ASCO w wędkarstwie spławikowym. Była to już druga edycja tej imprezy. Pierwsza, zeszłoroczna, cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów i uznaniem startujących, co przełożyło się na to, że  w tym roku  zawody przyciągnęły jeszcze większą ilość uczestników z rejonu całego Dolnego Śląska.  Sklasyfikowano ponad 50 zawodników w różnych kategoriach.  Najlepszym juniorem okazał się być Miłosz Pilszak, który w 3 godziny złowił 2685 g. ryb. W klasyfikacji Kobiet zwyciężyła przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji- Aleksandra Chrupa- 2155g. Wśród Weteranów (pow. 65 lat) najlepszy był Zawadzki Marek z wynikiem 3005 g. Klasyfikację generalną wygrał Sylwester Chirowski z Nadleśnictwa Oleśnica łowiąc 5335 g. ryb w zaledwie 4 godz.

Główną nagrodę- telewizor LED 42 cale,  przyznawaną za największą złowioną rybę podczas zawodów, otrzymał Leon Pietrzak ze Straży Granicznej Lotniska we Wrocłwiu, wyciągając 850 gramowego Leszcza.

W klasyfikacji drużynowej, najlepszą formacją okazali się być funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Wołowie, łowiąc w sumie blisko 8 kg ryb i tym samym zdobywając tegoroczny  Puchar Prezesa ASCO.

Zawody przebiegały w bardzo miłej i pozytywnej atmosferze. Po wręczeniu nagród przedstawiciele wszystkich służb wraz z rodzinami integrowali się na wspólnym grilu. Impreza potrwała do godz. 17.


Policjant złapał grubą rybę!

Przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu złapał największą rybę na I-szych  Zawodach Służb Mundurowych i Ratowniczych, które odbyły się w ostatnią sobotę na kanale Odry we Wrocławiu. 

Dnia 13.09.14 miały miejsce spławikowe zawody wędkarskie Służb Mundurowych i Ratowniczych Wrocławia o Puchar Prezesa ASCO. W wydarzeniu brali udział m.in. przedstawiciele Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji, Straży Miejskiej, Straży Rybackiej, Jednostki Wojskowej CSWI oraz  WOPR-u. Nagrodę główną w kategorii Największa Ryba zdobył T. Szymczyna z Komendy Wojewódzkiej Policji wyciągając blisko 500 gramowego sumika karłowatego. Formacją, która złowiła najwięcej ryb i tym samym wywalczyła Puchar Prezesa ASCO była Straż Rybacka.

Patronat temu wydarzeniu udzielił Komendant Wojewódzki Policji  nadinspektor Wojciech Ołdyński. Głównym organizatorem była firma ASCO obchodząca  25 lecie swojej działalności.  Impreza oprócz wymiaru sportowego miała również charakter integracyjny, pozytywnie wpływając na relacje służb dbających o bezpieczeństwo Wrocławian.